logo

12 Mart 2020

Bayraktutan, Macahel Tünelini Meclise Taşıdı!

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Macahel Tünelini Meclise Taşıdı!

Bayraktutan mecliste yaptığı konuşmada; “Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Camili ( Macahel) bölgesine ulaşım her yıl olduğu gibi bu yıl da etkili olan kar yağışı nedeniyle çile haline dönüşmüş; Ocak ayında Yörede yoğun kar yağışı sonrası çığ tehlikesi nedeniyle 6 köyde ulaşım sağlanamazken, Camili Bölgesi’nde yaşayan ve bir süredir erzaksız kalan vatandaşlara iş makineleri sayesinde erzak ulaştırılmıştı.

Aynı şekilde hastalara yardıma giden 112 Acil ekipleri de kara saplanarak yolda kurtarılmayı beklemişler; Hastalarımızın Gürcistan üzerinden ancak hastanelere ulaşımları sağlanmıştı.

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Artvin’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘‘ Macahel ve Sahara tüneli ile ilgili proje çalışmalarını da tamamladık.’’ İfadelerini kullanmıştı. 2020 Türkiyesi’ne yakışmayan bu tabloya çözüm bulmak adına gerekli çalışmaların tamamlanarak Bölge halkının mağduriyetleri giderilmelidir.

Bu bağlamda;

Borçka Camili ( Macahel ) tünelinin proje çalışmaları hangi tarihte tamamlanmıştır?

Günümüze kadar geçen sürede ilgili tünelin yapıma ilişkin herhangi bir adım neden atılmamıştır? Seçim vaadiyle verilen sözler havada mı kalmıştır?

Artvin halkının mağduriyetini gidermek adına Borçka Camili tüneli ne zaman hizmete açılacaktır?” ifadelerine yer verdi.

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?