logo

04 Mart 2020

Şavşat’ta vatandaş, Asker, Polis El Ele!

Artvin’in Şavşat ilçesinde Millet-asker-polis el ele gönül gönüler yürek yüreğe şehitler için saygı yürüyüşü yaptı.

Şavşat Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşe Şavşat Jandarma Bölük Komutanı Alperen Doğanay, Komando Bölük Komutanı Mustafa Eroğlu, İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan, CHP Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu, İYİ Parti Şavşat İlçe Başkanı Taner Kara, bazı belediye meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Bayrak Koruyucusuna Teslim Edildi

Şavşat hükümet konağı önünde ellerinde bayrak ile toplanan Kamu Kurum ve kuruluşları çalışanları, askerler, polisler ve vatandaşlar önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuduktan sonra Şehitlere saygı için Yeni Cadde üzerinden şehir merkezinin en altına kadar inip sonra Cumhuriyet Caddesi ile Şavşat Jandarma Bölük Komutanlığı önüne geldiler. Jandarma Bölük Komutanlığı önünde hep birlikte şehitlerin ruhları için Fatiha okuduktan sonra vatandaşlar ellerinde ki bayrakları İlçe Jandarma Bölük Komutanı Alperen Doğanay ve askerlerine teslim etmeleri oldukça anlamlıydı. Bayrakları teslim alan Komutanlar ve askerleri “Milletimiz rahat olsun, sizler rahat olun sizlerde bu yürek olduktan sonra Askerimiz Polisimiz Milletimiz el ele, yani Türk ordusu var olduğu sürece bu bayrak her zaman göklerde özgürce dalgalanacak” şeklinde söylemeleri vatandaşları oldukça duygulandırdı.

Hiçbir sloganın atılmadığı sessiz yürüyüşe bazı vatandaşlarda araçları ile yürüyüş yapanların arkasında konvoy oluşturdu.

Share
401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?