logo

02 Mart 2020

Nevizade, Zengin Kahvaltı Çeşidi ile Fark Yaratıyor!

Artvin’in Konsept Cafe İşletmelerinden Nevizade, Zengin Kahvaltı Çeşidi ile Fark Yaratıyor

Artvin’in Lezzet Mekanlarını gezmeye ve sizlere tanıtmaya gazete olarak devam ediyoruz. Bugün ki lezzet durağımız Artvin’in ilk konsept mekanlarından biri olan Nevizade Cafe gerek hizmet anlayışı gerekse de dizaynı ile ilimizin seçkin mekanlarından biri haline geldi. Cafe ve restorand işletmeciliği anlamında a dan z ye müşterilerine zengin seçenekler sunan Nevizade Cafe’nin ilk olarak biz kahvaltısını tanıtmak istiyoruz. Kahvaltısı ile fark yaratan Nevizade’nin kahvaltısını denemek üzere gazetemizin imtiyaz sahibi Tolga Gül, buraya giderek sizler için serpme kahvaltısını tadarak güzel bir röportaj gerçekleştirdi.

Bu mekanın kahvaltısı mekana değer katıyor

Nevizade Artvin Şehir Merkezi’nde güzel bir mekan. Gerek konsepti gerekse de zengin seçenekleriyle Artvin İnönü Caddesine değer katan mekanların başında geliyor. Temiz, hijyenik bir mekan olmasının yanı sıra geniş alanı ve muhteşem Atatepe ve Çarşı Merkez manzarası ile de müşterilerine benzersiz bir ortam oluşturuyor. Alanında deneyimli mutfak personeli işini iyi yapmanın yanı sıra gerek lezzet gerekse de sunumda fark yaratıyor. Nevizade de her şeyden önce hızlı bir sunum dikkatinizi çekiyor. Sağlıklı koşullarda hazırlanan yiyecek ve içecekler tüketim açısından da sizlere huzur veriyor. Kahvaltısına gelecek olursak, oldukça zengin bir serpme kahvaltı ile karşılaşıyorsunuz. Kahvaltının zengin olmasının yanı sıra kahvaltıda sizlere sunulan malzemelerin sağlıklı olması, kaliteli ve yöresel olmaları da bir başka avantaj. Açıkçası Nevizade’nin kahvaltısı büyük illerin seçkin mekanlarını dahi kıskandıracak cinsten. Nevizade de kahvaltı yapmak sanıyorum ilimizdeki en güzel zevklerden biri olacaktır. İşletmecisi Onur Satır ile öncelikle kaliteli ve sağlıklı ürünlerin sunuluyor olmasını konuşurken, kendisi bize, “Sağlık konusu tabi ki hassa aldığımız tepkiler olumsuz yönde olmuyor kahvaltıdan sonra insanlar çayını içerken yanında kuru kuru meyvesini yemek devam etmek istiyor yada kahvaltıda da yemek isteyen insanlarımız oluyor biz elimizden geldiği kadar her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” şeklinde yanıt veriyor.

Bu Kalite Bu Fiyata Gayet İyi

İmtiyaz sahibimiz Tolga Gül, Kahvaltıya tam not verirken yaptığı söyleşide; “Bu kahvaltı için ben şunu söyleyeyim hava atıyorsun derler diye çok anlatmak da istemiyorum ama çok lüks yerlerde de kahvaltı yaptım. Hayatım büyük şehirlerde geçti oralarda da çok gezdim dolaştım ve çok mekanlara da gittim. Şu kalite bir kahvaltıyı birçok mekanda bulamazsınız. Bulsanız bile fiyatlar çok pahalı olur bu kadar doğal ve uygun bir fiyata emin olun bulamazsınız. Bence fiyat çok uygun 2 kişilik serpme kahvaltı ki bunu 3-4 kişi çok rahat yer. 2 kişiyi daha eklediğimizi düşünün, bu kahvaltıya 80-90 lira. Bırakın bu kahvaltıya 100 lira verseniz de hiçbir şey muhteşem bir kahvaltı ve çok uygun. Yani iyi bir kahvaltı yapmak isteyenler Nevizade’yi tercih etsinler. Benzer bir kaç Artvin’de kahvaltıyla karşılaştığım yerlerde oldu ama yine de buranın kahvaltısı da 1. Sınıf kahvaltılardan biri. İnsan bayılıyor sigara böreğini de elimle aldım kullandığınız sıvı yağ çok kaliteli” şeklinde açıklamada bulundu.

Kullanılan yağ ve diğer malzemelerin birinci sınıf ürünler olduğunu ifade eden Onur Satır, “ Normal sıvı yağ değil ucuzu var pahalısı var ona göre yediğinizde tadını alabiliyorsunuz. Zaten onu anlayabilirsiniz yağ kokuyorsa hemen direk size gelir yerken ağzına getirmeden kokuyu alabilirsiniz. Yağ kendini belli eder sosisimiz kötü bir sosis olsa hemen söner kalitesiz sosisler kendini belli eder bunu bir işletmeci olarak söyleyeyim, patates önüne geldiği zaman masamızdaki ortalama bir saattir duruyor buruşmadan ve ağzınıza aldığınızda soğumuş olmasına rağmen tadında bir değişiklik olmuyor rahatsızlık vermiyor. Sebzemizi de elimizden geldiği kadar mevsimimizde olanın en iyisini almaya çalışıyoruz” diye anlattı.

Yaptığı kahvaltının güzelliği ve lezzetli oluşu karşısında duygularını anlatmakta zorlanan Gül, “Sunum gerçekten tadı kadar güzel. Personellerinin güler yüzlülüğü şuan arkadaşımızın güler yüzüyle masalarla ilgilenmesi mesela bunlarda çok güzel. Her açıdan burada bir kafede almak istediğiniz hizmeti çok rahatlıkla alabilirsiniz. Denemediğim ne kaldı şöyle bir taraftan da şu reçelin güzelliğine bakın. Bizim burada özellikle bu programda menüye baktığımız kahvaltı tost var gözleme özellikle çeşit olarak çok fazla ve uygun fiyatlarda hamburgerler var 20 lira fiyatlar harika

Burada şunu gördük ne varsa menüde yazan hepsini burada bulabiliyorsunuz kahvaltıda sınıfı gerçekten geçtiniz ve fiyatların uygun oluşu beni ayrıca memnun etti. İnsanların bu derecede kaliteli ürünleri tüketmeleri sevindirici bence burası bizim artık vazgeçilmez mekanlarımızdan birisi olmalı sizlerinde şimdi suflemiz gelecek o el yapımı sufle ile programımızı kapatacağız” şeklinde konuştu.

Nevizade’nin Suflesi’ni Denemediyseniz Mutlaka Deneyiniz.

Gazeteci Tolga Gül, bu güzel mekandaki muhteşem kahvaltısını mekanın en önemli tatlılarından biri olan sufle ile kapatıyor. Gerek sunum açısından gerekse de lezzet açısından muhteşem bir tat olan sufleyi beğenen Gül, mekanın işletmecisi Onur Satır’a neden el yapımı olduğunu sorarken, Satır ise “ Kaliteli olması için insanlar sufleyi beğeniyorlar, seviyorlar. Nasıl yapılıyor, ne aşamalardan, geçiyor insanlar merak ediyor. Yumurtayı doğal organik kullanıyoruz. Tereyağını kendimiz doğal kullanıyoruz. Müşterilerin damak tadına göre ayarlamaya çalışıyoruz elimizden geldiği kadar o şekilde” şeklinde yanıt verdi.

Gazeteci Gül, programını yine mekanın önemli argümanlarından biri olan kumda Türk Kahvesi ile kapattı. İçtiği kumda Türk Kahvesi’nin kırk değil 80 yıl hatıra neden olacak bir kahve olduğunu belirten Gül, programı Nevizade’nin tüm çalışanları ile birlikte kapattı. Gül, program sonunda; “Şimdi ekiple birlikte kahve elimde sonlandıracağım. Biz Nevizade’nin anca 6 da 1’ini anlattık. Sadece mekanı anlattık ve onun dışında bütün ekiple birlikte programı sonlandıracağız. Öellikle takdir etmek istedim değerli dostlar bugün çok keyifli bir program yaptık. Kullanılan ürünlerin gerek doğallığıyla hiçbir şüphe duymayacağınız Nevizade’deydik. Tüm keyifli anları her zaman Türk kahvesiyle kapatıyoruz. Ben bu güzel ekibe başarılarından dolayı, sevgili Onur Satır’a da bizi ağırladığı için teşekkür ediyorum. Ve diyorum ki sizler halen Nevizade’ye gelmediyseniz çok şey kaybediyorsunuz” ifadelerini kullanarak programı kapattı.

Share
555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?