logo

30 Ocak 2020

Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Müdürleriyle ve Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar, ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez İlçe Eğitim kurumu yöneticileriyle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminin ikinci yarısına ilişkin de değerlendirmelerde yaparak ilçe kurum müdürleri ile görüş alışverişinde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, ayrıca İl Merkezi’ndeki okul müdürleri ile de bir araya gelerek ikinci yarı öncesinde ki hazırlıklara ilişkin bilgiler aldı.

Artvin Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar; 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci dönemin başlayacak olması münasebetiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, ilçe milli eğitim müdürleri ve merkez ilçe eğitim kurumu yöneticileriyle bir araya geldi.

Toplantılarda; 2019-2020 Eğitim öğretim yılı 2. döneminde gerçekleştirilecek faaliyetler, yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenecek hizmet içi eğitimler, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, il genelinde uygulanacak etkinlikler, Uluslararası, Ulusal ve Mahalli Projeler (TÜBİTAK Projeleri, ERASMUS+, DOKA), eTwinning çalışmaları, servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması, özel eğitim, bağımlılıkla mücadele gibi konularda görüşmeler yapıldı.

Eğitimde ana aktörün öğretmen olduğunu belirten Acar, bir öğretmenin çok şeyi değiştirebilecek kudrette olduğunu, çocuklarımızın iyi ve başarılı insanlar olarak yetişmelerinde yöneticiler olarak öğretmenlerimize gereken tüm desteği sunmaya özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantılarda Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar tarafından; Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il genelinde tüm eğitim paydaşlarıyla birlikte uygulanacak olan BİLGE Projesiyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?