logo

30 Ocak 2020

Depremzedeler İçin Toplanan Yardımlar Yola Çıktı

Belediyemiz tarafından Malatya ve Elazığ için başlatılan deprem yardımı kampanyasında toplanan yardımların yer aldığı bir tır deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Artvin Belediyesi koordinasyonunda şehirde depremzedeler için yardım toplandı. Artvinli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri belediye çalışanları tarafından erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda vb. şeklinde gruplandırılarak kolilendi. Hopa ve Ardanuç Belediyesi de depremzedeler için topladığı yardım kolilerini Artvin Belediyesine göndermesiyle, yardım kolileri Artvin Belediyesi Saha Amirliğinde bir tıra yüklenerek Malatya ve Elazığ’a sevk edildi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı konuşmada, “24 Ocak günü Elazığ ve Malatya civarında yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde şehrimizde depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattık. Hemşerilerimizde yardım kampanyasına duyarlılık gösterdiler. Topladığımız yardım malzemelerini erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda vb. şeklinde gruplandırma işlemini bugün itibariyle bitirdik Elazığ’da ki depremzedelere göndermek için tıra yükledik. Tüm hemşehrilerime duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Buna benzer felaketleri bir daha yaşamamayı temenni ederek tekrar tüm depremzedelere geçmiş olsun diliyorum.” dedi

Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?