logo

30 Ocak 2020

Denetimli Serbestlik Yükümlüleri Yarıyıl Tatilinde Okulları Temizliyor

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Adalet Bakanlığı arasındaki iş birliği kapsamında Denetimli Serbestlik yükümlüleri 2019-2020 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatilinde, okulların bakım ve temizliğini gerçekleştiriliyor. Bu uygulama ile birlikte okulların 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminin ikinci yarısı öncesinde okulların temizlik anlamında son bir kez daha gözden geçirilmesini sağlamış oldu.

Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol kapsamında Denetimli Serbestlik Uygulamasından yararlandırılan yükümlüler; Artvin Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu başta olmak üzere il genelinde 10 okulda 28 yükümlünün katılımıyla okul temizlik ve onarım çalışmaları yürütülmeye devam ediyor.

Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay; İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Milli Eğitim İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Özyer, Artvin Denetimli Serbestlik Müdürü Özcan Deniz ile Artvin Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret ederek çalışmaları yerinde incelediler.

Çalışmalardan memnuniyet duyulurken, uygulama genel hatları ile başarılı bir uygulama olarak değerlendirildi. Bu uygulama ile birlikte okulların 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminin ikinci yarısı öncesinde okulların temizlik anlamında son bir kez daha gözden geçirilmesini sağlamış oldu.

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?