logo

29 Ocak 2020

Vali Doruk, Süheyla Köse’yi Makamında Kabul Etti

36 yaşında Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Yetişkin, Görme, İşitme ve Ortopedik Engelliler Okuma Yazma Eğitimi Kursları Programına” katılarak Braille Alfabesi ile okuma ve yazmayı öğrenip ortaokul ve lise ’den mezun olan ve sonrasında girdiği üniversite sınavında Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Lisans Bölümünü kazanarak 50 yaşında da buradan mezun olan doğuştan görme engelli Artvinli Süheyla Köse Vali Doruk’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Köse’yle bir süre sohbet eden Vali Doruk, “ Süheyla hanımın göstermiş olduğu bu başarı, azim ve kararlılığın önünde hiçbir engelin duramayacağını ve okumanın yaşı olmadığı sözünün doğruluğunu bir kere daha bizlere ispatlamıştır. Şartlar ne olursa olsun içindeki okuma sevgisiyle yılmadan çalışarak hayallerini gerçeğe dönüştüren ve engelleri aşmanın bir inanç meselesi olduğunu ispatlayan Süheyla hanımı ve bu süreçte en yakın destekçisi olan ailesini bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.

Artvin insanı, özünde barındırdığı manevi değerlerle, çalışkanlığıyla ve dürüstlüğüyle gerçekten örnek bir vatandaş kimliğine sahip. Geçtiğimiz günlerde makamımızda ağırladığımız ve katıldığı bilgi yarışmasındaki sergilediği kanaatkâr, azimli ve samimi kişiliğiyle tüm Türkiye’nin gönlünü fetheden Artvinli Ümmü Gülsüm kızımız. Yine Artvin’de faaliyet gösteren ve esnaflığı ahlaki değerlerle harmanlayarak işletmelerinde örnek hizmet anlayışı ortaya koyan Artvinli esnaf kardeşlerimiz ve bugün de Süheyla Hanım sergiledikleri bu davranışlarla Artvin insanının milli, manevi ve ahlaki değerlere ne kadar bağlı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Ben de Artvin Valisi olarak kendilerine insanlık adına göstermiş oldukları bu örnek davranışlardan dolayı tüm Artvin adına teşekkür ediyor, böylesine güzel ve değerli insanların yaşadığı bir İl’de görev yaptığımdan dolayı duyduğum memnuniyeti de bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

AVBM

Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?