logo

29 Ocak 2020

Artvin Çoruh Üniversitesi´nin Doğalgaza Kavuşması İçin Çalışmalar Tamamlandı

Artvin Çoruh Üniversitesi kendi öz kaynaklarıyla yaptığı doğal gaz altyapı ve iç tesisat çalışmaları, Artvin Çoruh Üniversitesi 2020 yılı içerisinde doğal gaz kullanımına geçmesi hedefi doğrultusunda tamamlandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin Çoruh Üniversitesinde doğal gaz kullanılması için önemli bir adım atılarak, Üniversitenin Merkez Yerleşkesi için doğal gaz altyapı dönüşüm ve iç tesisat yenilenmesi ihalesinin Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirerek hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

Doğal gaza geçiş çalışmalarında gelinen aşama hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Üniversitemiz Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesine doğal gaz alt yapı çalışmaları için yaklaşık 1300 metrelik hat döşemesi gerçekleştirildiğini ve Merkez Yerleşkemiz için de doğal gaz altyapı dönüşüm ve iç tesisat yenilenmesi hazırlıklarının büyük oranda tamamlandığını söyledi.

Doğal gazın ilimizde kullanıma sunulmasının ardından Merkez Yerleşkedeki idari binaların ve dersliklerin yanı sıra lojmanların, Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinin, Merkezi Kütüphanenin ve Konukevinin de doğal gaza kavuşacağını müjdeleyen Prof. Dr. Fahrettin Tilki, hâlihazırda sıvı yakıt (fuel-oil) kullanılan Merkez Yerleşkemizde doğal gaz kullanımına geçilmesi ve ısıtma sisteminde elektrik tüketiminin azalması sayesinde enerji bedelinden ve yakıt harcamalarından yıllık yaklaşık 1.200.000 TL tasarruf sağlanacağını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, doğal gaz hizmetinin Üniversite Merkez Yerleşkesine, Botanik Bahçesine ve Artvin’e sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?