logo

25 Ocak 2020

Yoğun Kar Yağışı Artvin’i Beyaza Bürüdü!

Artvin Kara Teslim !

Artvin’de, dün geceden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı durdurdu. 200 köy yolu ulaşıma kapandı.

Artvin’de dün gece başlayan yoğun kar yağışı, sabah saatlerine kadar etkisini gösterdi. Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı il merkezinde kar temizleme çalışmaları da aralıksız devam etti. Öte yandan il merkezine bağlı toplam 33 köyde ulaşım sağlanamazken  Ardanuç’ta 43, Arhavi’de 17, Borçka’da 32, Murgul’da 11, Şavşat’ta 49, Yusufeli’nde 15 olmak üzere il genelinde toplam 200 köy yolu ulaşıma kapandı.

Belediye ekipleri de kapalı mahalle yollarını açmak için çalışma başlattı. Atabari Kayak Merkezi’nde ise kar kalınlığı, 1 metreye ulaştı.

Belediye Ekipleri De Aralıksız Kar Temizliği Çalışmaları Devam Ediyor

Artvin Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ve Temizlik İşleri ekipleri tarafından aralıksız kar temizliği çalışmaları devam ediyor.

Ekipler, kar temizleme çalışmaları kapsamında il merkezindeki cadde ve sokakları iş makineleri yardımıyla temizlerken, tuzlama çalışmaları da yapıyor. Kafkasör ve Atatepe yollarının ulaşıma açık tutulması içinde seferber olan ekipler, bu yollarda da kar küreme çalışmaları yaparak, ihtiyaç duyulan yerlerde de tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Ayrıca belediye ekiplerince yayaların kullandığı kaldırımlarda da kar küreklerle temizlik çalışmaları yapılıyor.


Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?