logo

25 Ocak 2020

Artvin AFAD Ekibi Elazığ’a Gitti

Elazığ ili Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 Cuma günü akşam saatlerinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle Artvin’den 12 kişilik ekip yola çıkarak Elazığ’a gitti. 

Elazığ ili Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 Cuma günü akşam saatlerinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle Artvin’den 12 kişilik ekip yola çıkarak Elazığ’a gitti. Deprem nedeniyle tüm ülkede büyük bir üzüntü hakim olurken, yurdun dört bir yanından depremden etkilenen Elazığ ve Malatya’ya yardım eli uzatılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda ilimizden de ilk etapta 4 arama kurtarma personeli ve 8 Sağlık personeli Elazığ’a gönderildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 12 kişilik ekip depremden yaklaşık 3 saat sonra Elazığ’a hareket etti. Konuyla ilgili olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bir açıklamada bulunarak; “Elazığ ili Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle Artvin’den 4 arama kurtarma personeli 8 sağlık personeli bir ambulans ve iki kurtarma aracı saat 23:00 itibariyle hareket etmiştir” bilgilendirmesi yaptı. Artvin’den giden ekibin Elazığ’a ulaştığı bilgisi haber merkezine ulaşırken, ekibin Deprem koordinasyon merkezinin emrine girdiği ifade edildi. 

Artvin il genelinde gerek kaymakamlıklar gerekse de belediyelerde çeşitli yardım kampanyaları başlatarak depremzedelere yardım yapmak için çalışmalarına başladılar. 

Share
905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?