logo

21 Ocak 2020

Artvin’de Aynı Günde İki Cenaze Birden Kalktı

Emekli Öğretmen Turan Akın ile Engelli Vatandaş Cevdet Uygur Son Yolculuğuna Uğurlandılar

Artvin Merkez’de aynı günde iki kişi daha son yolculuğuna uğurlandılar. Emekli Öğretmen Turan Akın ile engelli vatandaş Cevdet Uygur son yolculuklarına uğurlandılar. Cenaze namazları için Artvin halkı Artvin Merkez Camii Avlusunu doldurdu.

Artvin Merkez’de aynı günde iki önemli değer daha son yolculuğuna uğurlandılar. 21 Ocak 2020 Salı günü öğle namazı öncesinde Artvin Merkez Camii’nin avlusunda iki cenaze bulunuyordu. Artvin aynı günde iki değerini son yolculuğuna uğurlamak için Artvinliler, Merkez Camii’nin avlusunu doldurmuşlardı.

Emekli Öğretmen Turan Akın, Gözyaşları Arasında Uğurlandı

İlk cenaze Artvin Merkez’de uzun yıllar öğretmenlik yapan ve son olarak Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen iken emekli olan ve bir süredir Akciğer Kanseri tedavisi gören 62 yaşındaki Turan Akın’a aitti. Turan Akın, 19 Ocak 2020 Pazar günü gece sıralarında Artvin Devlet Hastanesi Dahiliye bölümünde vefat etmişti. Artvin’de kantarcı Ahmet Dayı olarak bilinen Ahmet Akın’ın oğlu olan Turan Akın, eğitim camiasında ilimize uzun yıllar hizmet etmişti. Son olarak Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen iken emekli olan Turan Akın, emekliliğinden sonra yine ilimizde sade bir vatandaş olarak yaşıyordu. Bir süre önce akciğer kanserine yakalanan ve tedavi gören Akın’ın durumu geçtiğimiz hafta sonu ağırlaştı. Akın, 62 yaşında iken Artvin Devlet Hastanesi’nde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Evli ve bir çocuk babası olan Turan Akın, 21 Ocak 2020 Salı günü Artvin Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Şara Mezarlığında toprağa verildi. Turan Akın’ın cenazesinde onu başta Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar olmak üzere eğitim camiası ile öğretmen arkadaşları da hazır bulundular.

Engelli vatandaş Cevdet Uygur, Atanoğlu Mezarlığı’nda Toprağa Verildi

Merkez Camii avlusundaki bir diğer cenaze ise engelli vatandaş Cevdet Uygur’a aitti. 59 yaşındaki Cevdet Uygur bir süre önce vefat eden Kuyumcu Ertuğrul Uygur’un erkek kardeşiydi ve engelliydi. 21 Ocak 2020 Salı günü sabahın erken saatlerinde evinde vefat eden Cevdet Uygur’da aynı gün Artvin Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Atanoğlu Mezarlığı’na defin edildi.

Her iki cenazenin başında yakınları taziyeleri kabul ettiler. Artvin Merkez Camii avlusunu dolduran Artvinliler, gerek Turan Akın gerekse de Cevdet Uygur’un ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek acılarını paylaşmaya çalıştılar. Kılınan cenaze namazı ardından dualar her iki isim için yapılırken, yapılan duaların ve alınan helalliklerin ardından cenazeler gözyaşları arasında toprağa verildiler.

Share
350 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?