logo

20 Ocak 2020

Artvin’in Sevilen Simalarından Mustafa Bağlamaç Toprağa Verildi

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat eden Artvin’in sevilen simalarından Mustafa Bağlamaç (69) toprağa verildi.

Artvin Merkez’de yine bir acı kayıp yaşandı. Artvin’in tanıdık simalarından eski Halk Bankası çalışanlarından ve ÖRKÖY emeklisi Mustafa Bağlamaç, ziyarete gittiği Ankara’da 18 Ocak 2020 Cumartesi günü sabah saatlerinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Cenazesi Ankara’dan Artvin’e getirilen Mustafa Bağlamaç için 20 Ocak 2020 Pazartesi günü öğle namazına müteakip Artvin Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına siyasetçiler, bürokratlar, esnaflar, Bağlamaç’ın dost ve akrabaları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazı öncesi Bağlamaç’ın ailesi ve yakınları taziyeleri kabul ettiler. Taziyelerin kabulünün ardından Mustafa Bağlamaç’ın cenaze namazı kılınırken, namaz sonrası dualar onun için yapıldı. Alınan helalliğin ardından Bağlamaç’ın cenazesi Varlık Köyü’ne götürüldü. Burada aile mezarlığına gözyaşları arasında Mustafa Bağlamaç toprağa verilirken, Bağlamaç’ın çocukları, ailesi ve yakınları taziyeleri kabul ederken, katılımcılara teşekkür ettiler.

1951 Doğumlu Mustafa Bağlamaç, evli ve iki çocuk babasıydı. Bağlamaç Halk Bankası’nda bir dönem çalıştıktan sonra ORKÖY’den emekli olmuştu. Bir dönem Artvin Aksakaloğlu Pasajında hac malzemeleri satış dükkanı işletmişti. Mustafa Bağlamaç, çevresinde sevilen ve sayılan bir sima olurken, ölümü büyük bir üzüntüye neden oldu.

Share
704 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?