logo

17 Ocak 2020

Artvin’de Öğrencilerin Karne Heyecanı

Artvin’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla 158 okulda 25 bin 182 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

İl merkezindeki Çoruh İlkokulunda düzenlen karne törenine katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, okuldaki tüm sınıfları gezerek, öğrencilere karne ve hediyelerini dağıttı.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Vali Doruk, öğrencilere 15 günlük karne tatilini en iyi şekilde değerlendirerek ikinci döneme daha zinde başlamaları tavsiyesinde bulundu.

Karne dağıtım töreninde öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Vali Doruk, öğrencilere ileride istikrarlı, huzurlu, güçlü ve mutlu bir Türkiye’nin mimarları olabileceklerini akıllarından çıkarmamalarını söyledi.

Doruk, “Daima araştırmacı, sorgulayan ve öğrenme açlığı hisseden bireyler olarak kendinizi manevi ve ilmi olarak iyi yetiştirin. Ayrıca sizlerden isteğimiz başarılı olma ölçütünü sadece sayısal bir notla değerlendirmeden içinizdeki kabiliyetlerinizi keşfetme yolunda zamanınızı harcayın.” dedi.

Sürekli bilginin ve öğrenmenin peşinde koşmaları yönünde öğrencilere öğütler veren Doruk, “Bu düşüncelerle, okul dışındaki gerçek hayat konusunda en önemli deneyimlerinizi edinmenizi sağlayacak olan tatil günlerini en iyi şekilde değerlendirmeniz temennilerimle iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Vali Doruk, karne dağıtım töreni sonrası okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelerek 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci döneminin değerlendirmesini yaptı.

AVBM

Share
341 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?