logo

13 Ocak 2020

2020 Yılı Sosyal Denge Sözleşmesi’nde İmzalar Atıldı

Yusufeli Belediyesi ve Memur Sen’e bağlı (BEM-BİR-SEN) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi’nde  imzalar atıldı. 

Yusufeli Belediyesi ve Memur Sen’e bağlı (BEM-BİR-SEN) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi’nde  imzalar atıldı. 

Çalışanların ekonomik, sosyal imkânlarını ve çalışma performanslarını artırmak, aynı işi yapanlar arasında ücret dengesini sağlamak ve benzeri amaçlarla yapılan sözleşmeden Yusufeli Belediyesinde çalışan tüm memurlar yararlandı. Yusufeli Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen sözleşmeye; AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, AK Parti İl Başkan Fatih Tahtalı, BEM-BİR-SEN Artvin İl Başkanı Erdal Genç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ve Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, BEM-BİR-SEN ilçe temsilcisi Erkin Tokgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak katıldı. 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, imkanlar dahilinde personele destek olma amacında olduklarını belirterek geçen yıl verdikleri rakamın üzerinde bir iyileştirme yaptıklarını söyledi.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (BEM-BİR-SEN) Artvin İl Başkanı Erdal Genç Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’e teşekkür etti ve her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Belediye bütçesi içinde personel giderlerini yüzde 35’ten aşağı düşüren belediyeler Sosyal Denge Sözleşmesini yapabiliyor.

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?