logo

12 Ocak 2020

S.S. Artvin Küçük Sanayi Sitesi Yeni Yönetim Kurulu, Sanayi’de Düzen Kurmak İstiyor

Sanayi Sitesindeki Unutulmuş Hurda Araçlar Ve Hurdalar Temizlenecek

Yeni Yönetim Kurulu Sanayi Sitesinde Büyük Bir Temizlik ve Dönüşümü Başlatıyor

Artvin Merkez’in faal durumdaki tek Sanayi Sitesi konumundaki Sınırlı Sorumlu Artvin Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde bir çok değişim birden yaşanmaya başlandı. Üyelerinin borçlarını tamamlamasıyla birlikte kooperatif statüsünden Site Yönetimi Statüsüne dönerek S.S. Artvin Küçük Sanayi Sitesi haline gelen sanayi sitesinde büyük bir değişimde başlıyor. Göreve 2019 yılının son ayı olan Aralık ayında gelen Küçük Sanayi Sitesi Yeni Yönetim Kurulu, sanayi sitesinde bir düzen oluşturmak için düğmeye basarken, bu düzen içerisinde temizlikten, güvenliğe, aydınlatmadan yıllardır bırakılan araçların kaldırılmasına kadar bir çok alanda çalışmalar yapılacağı ifade edildi. Yeni Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael, yeni yönetim kurulu ile birlikte işi sağlama almaya çalıştıklarını ve gerçekleştirdikleri kamu kurum kuruluş ve siyasi parti ziyaretleri ile de sanayi sitesinin bu çalışmalarına destek istediklerini ifade etti.

Kooperatif Üyelerinin Borçları Tamamlandı ve Kooperatif Statüsü Kaldırıldı

Artvin Merkez’in faal haldeki tek sanayi sitesinde büyük bir değişim yaşanıyor. Sınırlı Sorumlu Artvin Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nde bulunan 115 işyerinin sahibinin kooperatif borçlarının tamamı ödenince 2019 yılının Aralık ayında kanun gereğince kooperatif statüsü kaldırılarak ilgili kanunlar gereğince site yönetimi statüsüne geçildi. Site yönetimi statüsüne geçilince yeni bir yönetim kurulu oluşturuldu. Aralık ayında gerçekleştirilen kongre ile yeni yönetim kurulu başkanlığına İsmail Ustael getirilirken yeni yönetim kurulu ise Şenol Diler, Çetin Kondal, Engin Akdemir, Akın Demirci, Mustafa Gürdal’dan, Denetleme kurulu ise Yaşar Yılmaz, Muammer Tosun ve Fahrettin Şahin’den oluştu. Yeni yönetim kurulu göreve başlar başlamaz kolları sıvayarak ilk hedef olarak kendilerine hedefi Küçük Sanayi Sitesi’ni ilimize yakışır, temiz, güvenlikli bir sanayi sitesi haline getirmek olarak belirledi.

Başkan İsmail Ustael: Başta Sanayi Esnaf arkadaşlarımız olmak üzere bütün Artvin’i bu çabamızda yanımızda görmek istiyoruz

S.S.Artvin Küçük Sanayi Sitesi Yeni Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ustael ve yönetim kurulu üyeleri Artvin Basının temsilcisi Tolga Gül’e özel açıklamalarda bulunarak hedeflerini ve amaçlarını anlattılar. Yeni göreve başlayan site yönetiminin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunduklarını anlatan İsmail Ustael, ilimize yakışır bir sanayi sitesi haline gelmek ve işyeri sahipleri ile müşterilerinin rahatlıkla işlerini görebilecekleri güvenli bir sanayi sitesi haline gelmek için çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Ustael açıklamalarda bulunurken, yeni site yönetimi olarak göreve gelir gelmez çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve sanayi sitesinin fiziki sorunları hakkında gerek kamu kuruluşlarına gerekse de siyasilerine sorunlarını anlatmaya gayret gösterdiklerini söyledi. Ustael; “ Bilindiği üzere sanayi sitemizin fiziki sorunları vardı. Biz göreve başlar başlamaz bu sorunları gidermek için çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Öncelikle Artvin Belediye Başkanımız Demirhan Elçin’e giderek sanayi sitesinde yıllarca unutulmuş ve kimlere ait olduğu bile bilinmeyen araçların kaldırılmasını talep ettik. Kendisi de yardımcı olacağını sağolsunlar bize ifade ettiler. Gerçekten de sanayi sitemizin içerisinde hurda halinde bulunan onlarca araç gelişi güzel bir biçimde bulunmakta. Bunlar sanayi sitesi esnafımızın çalışmalarını engellediği gibi sanayi sitesine gelen müşterileri içinde görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Bunların kaldırılması için basın yoluyla varsa sahiplerini uyarmak istedik” dedi.

Ustael: Hurda araçlarını sanayi sitesinde unutanları uyarıyoruz, sorumluluk bizden gitmektedir. Ya gelin aracınızı kaldırın yada biz kaldıracağız.

Başkan İsmail Ustael, sanayi sitesinde hurda halinde bırakılmış araçların sahiplerini basın yoluyla uyarmak istediklerini belirterek bu araçların varsa sahiplerinin gelip araçlarına sahip çıkmalarını ve araçlarını kaldırmaları gerektiğini kamuoyuna duyurmak istediklerini aksi halde ise bu araçların Artvin Belediyesi’nin yardımı ile sanayi sitesinden kaldıracaklarını açıkladı. Ustael; “ Sanayi sitesinde gelişi güzel park edilmiş hurda araçların varsa sahiplerini son bir kez basın yoluyla uyarmak istiyoruz. Hurda aracı sanayi sitesinde unutulmuş araç sahipleri ya gelip araçlarını kaldırsınlar ya da biz kaldırdığımızda gelip bize kesinlikle sitem etmesinler. Artvin Belediyesi’nden bu konuda yardım talebinde bulunduk. Onlarla birlikte en yakın zamanda bir temizlik çalışması başlatacağız. Bu şekilde aracı olanlar ya gelip araçlarını kaldırsınlar ya da sonra gelip bize kesinlikle sitem etmesinler. Biz bu araçları kaldırıp atacağız. Sadece araçları değil tabi yine görüntü kirliliği oluşturan yedek parçalar, hurdalar, hurda tuğla ve çeşitli malzemelerinde sahipleri var ise onlarda gelip kaldırsınlar. Biz tamamını temizlemeyi düşünüyoruz. Biz bu konuda son bir kez uyarıda bulunmak istedik. AK Parti’nin yeni il başkanı Fatih Tahtalı beye de hem hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik hem de kaldıracağımız hurdaları koyabileceğimiz bir arazi gösterilmesi noktasında destek istedik. Sağolsunlar kendileri bize bu konuda yardımcı olacağının sözünü verdi. Kısa süre içerisinde bunu da bulacağımızı düşünüyoruz. Bu yüzden zaman daralmaktadır. Hurdaları bulunan vatandaşlarımız gelip sanayi sitesinden hurdalarını alsınlar. Sonra sorumluluk kesinlikle kabul etmiyoruz. Sanayi sitesinde öncelikle temizliğe önem vermek istiyoruz. Görüntü kirliliğine neden olan veya boşuna yer kaplayan hiçbir şeyi sanayi sitemizde barındırmayacağız. Sanayi esnafındaki arkadaşlarımıza da ricada bulunmak istiyoruz. Sizlere de ait kullanılmayan ve atıl durumda duran malzemelerinize sahip çıkmaz iseniz onları da kaldırmak durumunda kalacağız. Hepimizin iyiliği için bunu yapacağız. Sanayi sitesinde görüntü kirliliğine müsaade etmememiz gerekiyor. Bu sanayi sitesine gelen müşterilerimiz ve misafirlerimiz buraya geldiklerinde çevre düzenlemesi ile, güvenliği ile güzel bir sanayi sitesi ile karşılaşmak durumundalar” diye konuştu.

Güvenlik Personeli ve Kamera Sistemi Kuruyoruz

Başlattıkları dönüşüm çalışmalarının bunlarla da sınırlı olmadığını ifade eden İsmail Ustael; “ Bu çalışmanın yanı sıra işyeri sahipleri güvenlik personeli koyarak güvenlik ihtiyaçlarını giderecekler. Site yönetimi olarak da bu konuda çalışmalarımız olacak. Ayrıca sanayi sitesinin bir çok bölgesine güvenlik kamera sistemi döşetmek için de çalışma başlattık. Bu noktada Türk Telekom Başmüdürü Orhan Ağdemir’i ziyaret ettik. Altyapı için destek talep ettik. Ayrıca yine gerek aydınlatma gerekse de diğer elektrik altyapı sıkıntılarımızın giderilmesi için de ÇEDAŞ Müessese Müdürü Anıl Şahiner’i ziyaret ettik. Ayrıca Ziraat Bankası Müdürlüğünü ziyaret ettik ve destek taleplerimizde bulunduk. Ayrıca bir iki de sponsor görüşmelerimiz oldu. Gerek güvenlik kamera sistemi gerekse de aydınlatma çalışmalarını da bu şekilde gerçekleştireceğiz. Temizlik çalışmalarını tamamlayıp çevre düzeni de gerçekleştirdiğimizde sanayi sitemizi modernleştirmiş olacağız. Bu konuda tüm işyeri sahibi arkadaşlarımızın ve Artvin halkının desteklerini bekliyoruz. İlimize yakışır bir sanayi sitesi noktasında herkesin ve her kurumun desteklerini bekliyoruz. Basının da bu konuda bizlere destek olmasından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer vererek açıklamalarını tamamladı.

S.S.Artvin Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ustael ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra sanayi sitesini gazeteci Gül’e gezdirerek sanayi sitesindeki o kötü görüntüleri fotoğraflamasını istediler. Çekilen görüntülerde Artvin medyasında yayınlanarak tüm Artvin’in dikkatinin çekilmesi bu şekilde amaçlandığı belirtildi.

Share
541 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?