logo

04 Ocak 2020

Yerel Yönetimlerde Sözleşmeli Çalışanlar Müjde Bekliyor

Tamamı Kadroya Geçmeli!!!

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Artvin İl Başkanı (BEM- BİR- SEN) Artvin İl Başkanı Erdal Genç, Belediyelerde ve İl Özel İdarelerde görevli sözleşmeli personelin işten çıkarılma endişesi taşıdığını öne sürerek, kadro talep etti.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM- BİR- SEN) Artvin İl Başkanı Erdal Genç, sözleşmeli personelin kadroya alınması bütçeye ek yük getirmediği gibi tasarruf sağlamaktadır.

Belediyelerde ve İl Özel İdarelerde sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi taleplerinin takipçisi olduklarını belirtip, “Sözleşmeli personelimizin yanındayız. Özellikle el değiştiren belediyelerdeki sözleşmeli personellerin sürekli olarak ‘Ne zaman işten çıkarılacağım, işsiz bırakılacağım’ endişesiyle yaşamakta “dedi.

Sözleşmelilerin tek sesi olan sendikamız BEM-BİR-SEN ve Genel Başkanımız Levent USLU Bey’in 31 Aralık 2019 tarihinden önce sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler,

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, 9 Siyasi Parti’nin Genel Başkanı, 16 Bakan ve 524 Milletvekiline ilettiğimiz ‘Sözleşmeli Personele Kadro’ talebimizi içeren mektup ulusal ve yerel basında yer aldı.

Genç, “Belediyelerde ve İl Özel İdarelerde görev yapan sözleşmeli personeller aynı unvanlı kadrolu memurların sahip olduğu hakları kullanamamaktadırlar. Özellikle izin, görevde yükselme, naklen atama, arazi tazminatı gibi sosyal ve mali haklar noktasında sözleşmeli personeller kadrolu memurlara göre kısıtlamalara maruz kalmaktadırlar. Sözleşmeli personelin tamamının kadroya geçirilmesi en önemli beklentimizdir “diye konuştu.

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?