logo

04 Ocak 2020

AÇÜ’de AYEUM Eğitim Platformuna Abonelik Sağlandı

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) Platformu Aboneliği

Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Kütüphanesi, Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) eğitim platformuna, 31 Aralık 2020 tarihine kadar abonelik gerçekleştirdi.

Artvin Çoruh Üniversitesi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “ Platform Hakkında : Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) ; sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan; nitel, nicel ve karma araştırma yöntemleri ile ilgili araştırmacılara yönelik online/interaktif eğitimlerin sunulduğu bir platformdur. Platformda ayrıca; SPSS, AMOS uygulamaları, ENDNOTE, NVIVO, CMA, MAXQDA, Mendeley, Citavi, Zotero vb. yazılımlarla ilgili eğitimler de yer almaktadır. Platformda, 40’dan fazla online eğitim bulunmakta ve her bir eğitim en az doktora derecesine sahip yerli ve yabancı öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

Platforma Giriş : Üniversitemiz personel ve öğrencileri, sadece “artvin.edu.tr” veya “öğrenci.artvin.edu.tr” uzantılı kurumsal e-posta adresleri ile platformun “üye ol” modülünde yer alan üyelik formunu bir defaya mahsus olarak doldurarak, girmiş oldukları kurumsal e-posta adreslerine otomatik olarak gelen doğrulama kodunu onayladıktan sonra belirlemiş oldukları şifre ile platforma (kurum içinden veya kurum dışından) giriş yapabilirler. Platforma, kütüphane web sayfamızda yer alan “Online Veritabanları” menüsünden ulaşabilirsiniz.” İfadelerine yer verildi.

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?