logo

2015 Yılının İlk Temel Modül Eğitimi Tamamlandı

 

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonuyla, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerde çalışan personele ve 112 Acil Sağlık Hizmet çalışanlarına Temel Modül Eğitimi verildi.

11.05.2000 tarih ve 24046 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak Yürürlüğe giren yönetmelik gereği; Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Komuta Kontrol Merkezi ve tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu çalışanlarına “Acil Hekimliği Yardımcı Sağlık Personelleri Sertifikasyon Programı” kapsamında, tedavi ve müdahale yöntemlerine ait bilgilerin güncelleştirilebilmesini sağlamak ve daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerde çalışan personele ve 112 Acil Sağlık Hizmet çalışanlarına Temel Modül Eğitimi verildi.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonuyla verilen eğitimde, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Gümüşhane İlinden gelen eğitimciler yer aldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “2015 yılı sonuna kadar devam edecek olan Temel Modül, Travmalarda Resüsitasyon Kursu, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi ve İlimizde İlki gerçekleştirilecek olan İlk Yardım Eğitici Eğitimi ile ilimiz Acil Sağlık Çalışanlarının müdahale teknikleri ile ilgili bilgileri güncellemek, yardıma ihtiyacı kişinin durumunun kötüleşmesini önlemek iyileşmesini kolaylaştırmak ve daha iyi hizmet sunmak amaçlanmaktadır” denildi.

Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, eğitimler için yıl boyunca devam edeceğini böylelikle bilgi, becerilerimizin artacağını ve daha iyi hizmet sunacaklarını söyledi.

Ardından 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşen eğitimler Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’in eğitmenlere ve katılımcılara verdiği katılım belgeleriyle son buldu.

Share
740 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?