logo

2015 Yılının İkinci Modüler Eğitimi Tamamlandı

11.05.2000 tarih ve 24046 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak Yürürlüğe giren yönetmelik gereği; Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Komuta Kontrol Merkezi ve tüm 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu çalışanlarına “Acil Hekimliği Yardımcı Sağlık Personelleri Sertifikasyon Programı”     kapsamında, tedavi ve müdahale yöntemlerine ait bilgilerin güncelleştirilebilmesini sağlamak ve daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Hastanelerde Çalışan Hekim Dışı Sağlık Personeline Travmalarda Resüsitasyon Kursu Eğitimi verildi.

Trabzon İlinden sağlanan Eğitmen desteği ile Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Biriminin İşbirliği içerisinde yürüttüğü çalışma sonucunda tamamlanan eğitimde görev alanlar; Eğitim Koordinatörü Hemşire Nurcan AKSU, Eğitmenler; Sağlık Memuru Serkan Budak, Sağlık Memuru Muhammet Tavşanoğlu, Dr. İsmail Bakkal, Sağlık Memuru Yeliz Arslan Erkan, Paramedik Ömer Kurt ve Trabzon İlinden katılan Eğitmenler; Sağlık Memuru Çetin Pembeoğlu, Sağlık Memuru Ekrem Koç ve Eğitimlere özveri ile Eğitmen olarak destek veren İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Akif Nas.

2015 yılı sonuna kadar devam edecek olan Temel Modül, Travmalarda Resüsitasyon Kursu, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi ile İlimiz Acil Sağlık Çalışanlarının müdahale teknikleri ile ilgili bilgileri güncellemek, yardıma ihtiyaçlı kişinin durumunun kötüleşmesini önlemek, iyileşmesini kolaylaştırmak ve daha iyi hizmet sunmak amacıyla düzenlenen Eğitim, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç’ in katılımcılara Katılım Belgelerini vermesi ile son buldu.

Etiketler:
Share
688 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?