logo

2015 Yılı Yaz Kur’an Kursları Geçici Öğretici Sınav Duyurusu

Artvin İl Müftülüğü 2015 yılı yaz Kur’an kursları için geçici öğretici sınav duyurusu yaptı.

????????????????????????????????????

Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun tarafından yapılan açıklamada; “İlimiz ve bağlı İlçe Müftülüklerinde 2015 yılı yaz kur’an kurslarında ihtiyaç duyulan Geçici Öğretici İhtiyaçlarını karşılamak üzere sınavla Geçici bayan kur’an kursu Öğreticisi alınacaktır.

Buna göre;

1-   Mülakata İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Önlisans ve İmam-Hatip mezunlarından 2014 yılı KPSS ( DHBT) den en az 60 ve üzeri puan alanlar müracaat edebileceklerdir. ( Bu puan müracaat edebilmenin ön koşuludur ortalamaya dâhil edilmeyecektir.) sözlü sınava göre görevlendirme yapılacaktır.

2-   Görevlendirmeler mülakat sınavı neticesinde en yüksek puan alandan aşağıya doğru ihtiyaca göre yapılacaktır.

3-  Teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

4-  Müracaatlar görev almak istediği İl ya da ilçe müftülüğüne yapılacaktır. Sınava katılacaklar merkez veya ilçelerden hangisinde görev alacağını dilekçesinde belirtecek olup, belirttiği ilçe haricinde görev alamayacaktır.

5-  2015 yılı Mayıs ayı sonu itibari ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında geçici olarak görev alanların görevlendirmeleri sona ereceğinden, 2015 yılı yaz kur’an kurslarında geçici görev alacakların yeniden mülakata katılması gerekmektedir.

6-  Yapılan mülakattaki başarı durumu 2015 yılı Yaz Kur’an kursları bitimine kadar geçerlidir.

7-  Müracaat etmek isteyenlerin belgelerinin aslı ile birlikte (dilekçe, diploma, nüfus cüzdanı,2014-2015 KPSS (DHBT) puan belgesi varsa hafızlık belgesi) görev almak istedikleri ilçe müftülüklerine 29 Mayıs 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

8-  Mülakat 04 Haziran 2015 Perşembe günü Saat 09.00 da İl Müftülüğünde yapılacak olup, bitmemesi halinde ise müteakip günlerde mülakata devam edilecektir.

9-  Başarı sıralaması sınav bitiminden sonra Artvin İl Müftülüğü Web sitesinden www.artvinmuftulugu.gov.tr yayınlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
1332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?