logo

2015-2016 Sezonu Birinci Amatör Küme Başlıyor

2015-2016 Futbol Sezonu, Amatör Futbol Ligi fikstürleri çekildi

2015-2016 sezonu birinci amatör küme müsabakaları başlıyor. Artvin Gençlik Merkezi toplantı salonunda 2015-2016 futbol sezonu için kuralar çekildi.

 

Kura çekimine Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ, Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkan Faruk Yazgül, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, İl Disiplin Kurulu Üyesi Tuncer Başer, İl ve İlçe spor kulüpleri başkanları ve temsilcileri katıldı.

2015-2016 Futbol sezonu için U13, U14, U15, U16, U17, U19 ve birinci amatör küme takımlarının fikstür çekiminde yer aldı. Kulüplerin katılımlarına göre oluşan kategorilerin ardından fikstür çekimi gerçekleştirildi.

Merakla beklenen Amatör lige bu yıl 7 Martspor Kulübü katılmazken,  Hopaspor Kulübü, Yusufelispor kulübü, Ardanuçspor Kulübü, Kemalpaşaspor Kulübü, İl Özel İdaresi Spor Kulübü, Arhavispor Kulübü, Muratlı Hudut Spor kulübü, Çoruhspor Kulübü ve Borçkaspor kulüpleri takımları yer aldı.

Fikstür çekiminin ardından temenniler bölümünde Spor kulüpleri başkanları ve temsilciler söz alarak yaşanan eksiklikleri dile getirdiler. Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ kısa bir konuşma yaparak; “ASKF 2010 yılından bugüne her gecen gün spor organizasyonların  ilimizde gelişmesi için uğraş vermektedir. Bunlardan biri olan futbol kulüplerin desteğinin büyük olduğu söylene bilir.  Bizler yönetici tarafından olan insanlar işimizi düzgün yaptığımızda görüyoruz ki müsabakalardaki oyun kalitesi seyirci sayıları ve etkinliklerin arttığını gözlemliyoruz.

Organizasyonların daha da artması için yerel yönetimlerin, özel idarelerin ve siyasilerin sahip çıkması gereken bir durumdayız. Diğer illerde yapılan organizasyonların daha iyi ve çıtasının yüksek olması için az önce yukarıda bahsettiğim nedenlerin ve sorunların bu yıl çözülmüş olmasını umut ediyorum. İlimizde en kısa süre içerisinde bu sorunları muhataplarının sorumluluk bilincine vararak Artvin beklenen özlen yerde temsil edilmesinin umut ediyoruz” dedi. Dağ konuşmasının sonunda; “2015-2016 futbol sezonunun ilkimize ülkemize, kulüplerimize sporcularımıza tüm spor kamuoyuna hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Uzun süren toplantının ardından kulüp temsilcileri ve federasyon temsilcileri 2015-2016 Futbol sezonun başarılı geçmesi temennisinde bulundular.  Aynı zamanda İl Tertip komitesi de toplantıda seçildi bunun ardından ilerleyen günlerde oynanacak müsabakaların tarihleri açıklanacak.

Share
1192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?