logo

“2-0 İle Artvin Kazanacak”

Erkan Balta: 7 Haziran’da 2023’ü tercih eden Türkiye olacak.

7 Hazirana sayılı günler kala AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta gündeme dair açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Erkan Balta, 7 Haziran’da 3 Kasım 2002’den önceki Türkiye’yi değil 2023’ü tercih etmiş olan Türkiye kazanacağını ileri sürdü.

Sözlerine öncelikle Ak Parti Artvin Mitingine olan yüksek katılımdan dolayı, AK Parti’ye gönül veren halkımıza buradan tekrar teşekkürler ederek başlayan Erkan Balta, Ülkemizin ne günlerden geçtiğini unutmadıklarını ve daha düne kadar yaptıkları ve icraatları ortada olan muhalefet partilerin bugünuçuk vaatlerle oy istemesini komik bulduğunu belirtti.

AK Parti 13 yılda ülke hazinesini doldurdu

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti iktidarının 13 yılda ülke hazinesini doldurduğunu ve muhalefetinde bol keseden vaatler üretmesinin tek dayanağının ise dolmuş ülke hazinesi olduğunu ileri sürdü. Başkan Balta; “Yaptıklarımızı eleştiremiyorlar çünkü onlarda çok iyi biliyor ve istemeyerek de olsa icraatlarımızın ne kadar doğru ve halkın takdirini kazanan icraatlar olduğunu görüyorlar ve kabul ediyorlar. Kullandıkları tek somut argüman ise bizim yaptıklarımızın daha fazlasını halka vaatte bulunmak. Peki kaynak nerede? Nereden bu değirmenin suyu diyoruz? AK Parti 13 yılda ülke hazinesini doldurdu ya kaynağımız diyorlar. Şimdi bu durum nasıl komik olmasın. Bir diğer partinin vaatlerine bakıyoruz onların ki daha komik. Yahu Daha 13 yıl öncesine kadar iktidardaydınız. Yapsaydınız ya. Sizin koalisyon dönemlerinizi unutmadık. Bol keseden atmak kolay tabi. Biz o günleri unutmadık. Ekonomik krizleri unutmadık. İşsizliği unutmadık. Borç için IMF kapılarının aşındırıldığı çaresizlik günlerini unutmadık. Sağlık karnesinde başörtülü fotosu olduğu için hastaneye kabul edilmeyen ve hayatını kaybeden Medine Bircan’ıve daha nicelerini unutmadık. Yıllarca bitirilemeyen tünelleri, yapılamayan yolları, yarım kalan yatırımları unutmadık. Yağ kuyruklarını, tüp kuyruklarını, içecek temiz suyu bile temin edemeyen belediye yönetimlerinin çöp dağlarını unutmadık. 16 yıl önce milletin seçtiği vekilin (Merve KAVAKÇI), millet iradesi hiçe sayılarak meclisten çıkartıldığını unutmadık. Minareleri yıkılarak samanlık ve hayvan barınağına dönüştürülen camileri unutmadık.SSK Eczanelerinde çileli ilaç kuyruklarını unutmadık.Memur maaşını ödeyebilmek için İMF den borç bile alamadığımız günleri unutmadık. ABD den getirilen Kemal Derviş’i Ekonominin başına getirme sözü karşılığında 1 Milyar dolar verdi. Memur maaşları böyle ödendi. Bu günleri unutmadık.“Bankaların faturasını torunlarımız da ödeyecek” “Herkesin geliri %31 azaldı, Artık Daha Fakiriz” diye atılan gazete manşetlerini unutmadık” dedi.

Artvin 2 AK Partili Milletvekili ile daha güçlü olacaktır

Artvin’in biri muhalefette olan milletvekili ile gücünü yeterince kullanamadığını belirten Av. Erkan Balta, Artvin’in 2 AK Partili milletvekili ile çok daha güçlü olacağını ileri sürdü. Av. Erkan Balta açıklamalarında; “Çok şükür Artvin de her seçimde oylarımızı artırarak ilerliyoruz. Son yerel seçimlerde Artvin’de, Ardanuç ve Kemalpaşa beldesi hariç bütün belediyeleri AK Parti’nin alması bunun göstergesi. Halkımız bu hizmetlerin farkında. Ve bugün hepinizin dikkatinden kaçmamıştır sanırım. Bizim çalışmalarımız 2 milletvekilimizi beraber Ankara’ya göndermek üzerine kurulu. Biz bütün planlarımızı bunun üzerine yaptık ve çalışmalarımızda bu minval üzere devam ediyor.  Bizim hedefimiz Artvin için hizmetlerimizi ikiye katlamak. Artvin’imizin sorunlarını daha hızlı çözmek. Artık zamanının geldiğine inanıyorum. Artvin de 2-0 a çok yakınız. Bütün parti teşkilatlarımıza ve halkımıza buradan açıkça ifade ediyorum.  Allah nasip ederse 7 Haziran akşamı bunu başaracağız. Ve bununla biz değil Artvin kazanacak” dedi.

Bizim işimiz hizmet

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti’nin hizmet partisi olduğunu belirterek; “AK Parti hizmet partisidir. Bizim işimiz hizmet.Biz birileri gibi konuşmuyor, yapıyoruz. Ulusal kampanyamızda da belirttiğimiz gibi “Onlar Konuşur, Ak Parti Yapar”. Birileri dehatırla diyerek kampanya başlatmış, Neyi hatırlayalım? Sizin döneminizde hastanede rehin kalan hastalarımızı, tedavi masrafları ödenemedi diye hastanelerde bıraktığımız ölülerimizi mi? 6 tane 0 lı paralarımızı mı? IMF’ye olan 30 milyar borcumuzu mu?

Biz bu seçimde her noktada varız, teşkilatlarımız köy köy, mahalle mahalle, kapı kapı çalışmalarını yaptı. Seçim çalışmalarımızın bize gösterdiği şudur ki; Ben Ak Parti olarak bu seçimde Artvin’den Ankara’ya iki milletvekili göndereceğimize yürekten inanıyorum. Nasıl ki en son mahalli seçimlerde 8 ilçenin 8 ine de talibiz diyerek 8 ilçeden 7 sini kazanarak Artvin’de bir zafere imza attıysak. Bu seçimde de böyle bir zafer öngörüyorum. Ve nasıl ki 2002 de 20 bin civarında oy almış ve son seçimde Artvin’de tüm oyların %52’lik bir kısmını alarak Türkiye ortalamasının bile üzerine çıktıysak bu seçimde de iddiamız Artvin’de bir destan yazmak ve iki milletvekilini kazanmak. Zaten Artvin halkımızda bunu görüyor. Hizmetleri görüyor ve takdir ediyor. Artvin’in hayrına olan tercihin Ak Partili iki iktidar milletvekilini Ankara’ya göndererek mevcut hizmetleri ikiye katlamanın önemini halkımız biliyor. Biz halkımızın sağduyusuna, istikrarın korunmasından yana olan tavrına ve öngörüsüne güveniyoruz.

Atalarımızın çok güzel bir sözü var “Meyve veren ağaç taşlanır” hakikaten de bu çok doğru bir söz ve biz 13 yıldır bitmek tükenmek bilmeden bunu yapanları görüyoruz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz ki tıpkı bizler gibi halkımızda bunları görüyor ve seçim zamanı geldiğinde de daha önceki seçimlerde olduğu gibi gereğini yapıyor. Ve 7 Haziran günüde gereğini yapacak” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
1149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
#

“2-0 İle Artvin Kazanacak”” için 3 Yorum

  1. Osman : diyor ki:

    8 Haziran sabahı göreceğiz kimin kazandığını!

  2. artvin : diyor ki:

    Bir tane bile alamayabilirsiniz

  3. çapulsavar : diyor ki:

    Göreceğiz osman bey…! Sizi etkilemez gerçi alıştınız.