logo

“19 Mayıs Güneş’in Doğduğu Karanlıkların Yok Olduğu Tarihtir!”

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülsen Kurul 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunarak, “19 Mayıs Güneş’in doğduğu karanlıkların yok olduğu tarihtir!” dedi.

Kurul yaptığı açıklamada; “Bundan 97 yıl önce Büyük Atatürk2ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlandıran, canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adım olmuştur. Mustafa Kemal’in tarihi yolculuğa başladığı gün, halkın gücüne inanarak bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle kurtuluş savaşını başlatmış ve Cumhuriyeti esas kılmıştır.

Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı bağımsız, özgür, onurlu cumhuriyet ne yazık ki son zamanlarda yeniden kuşatılmaya çalışılmaktadır. AKP iktidarı laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile olan sorununu intikam alırcasına her alanda olduğu gibi milli bayramlarımızda şehrin bir köşesine sıkıştırarak hafifletmeye çalışılmaktadır. Ama bu kuşatma daha öncede olduğu gibi emeline ulaşamayacaktır. Bilimin ve aklın gösterdiği yola gençlerimizin azmi ile birleştirerek buna izin vermeyeceğiz.

Bu duygu düşüncelerle gençlerimizin başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Ve Spor bayramını kutluyor; bu vatan için canını vermiş şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » »
Share
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?