logo

15 Temmuz Darbe Girişimi, Darbenin Ötesinde Bir Terör Saldırısıdır

15 Temmuz gecesi saat 10 suları… İstanbul’da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin tanklarla trafiğe kapatıldığı haberleri ulusal TV’lerden yayınlanıyor. Tv Yorumcuları TSK içerisinde bir cuntanın kalkışma haberlerini yayımlıyorlar. Saatler ilerledikçe bunun bir kalkışmadan ziyade darbe girişiminin ilk adımları olduğu anlaşıldı. TSK bünyesinde kendini ‘’ Yurtta Sulh Konseyi ‘’ olarak tanımlayan bir Cuntacı FETO/ PDY örgütü darbe kalkışmasında bulunuyor. Darbe girişimini haberi TV’ler den izleyen kahraman halkımız boğaz köprüsüne doğru yürümeye ve meydanlara inmeye başladı. Aynı saatlerde Marmaris’te tatilde olan Cumhurbaşkanımız cep telefonu ile CNN Türk’de Hande Fırat’la görüntülü görüşme sağlayarak  ‘’Halkımızı havaalanlarına ve tüm şehirlerin meydanlarına çağırıyorum’’ çağrısını yaparak demokrasiye sahip çıkmalarını talep etti. Bu çağrıyı TV’ler den izleyen şahadeti imanından alan halkımız abdestini alıp, eşleri ve çocukları ile  helalleşerek Türk bayraklarını alarak ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ düşüncesi ile  meydanlara ve havaalanlarına akın etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatı üzerine 81 ilde okunan Birlik Sela’ları ile Türkiye genelinde vatandaşlarımız sokağa çıkarak Darbe Kalkışmasında bulunanlara demokratik tepkisini gösterdi ve Milli İradeye sahip çıkmaya başladı.

İstanbul Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü Cuntacılar tanklarla kapattı. Ancak cuntacıların önüne kahraman milletimiz tankların önüne geçti ve demokrasiyi  ve vatanını savunmaya başladı. Hain darbeci FETÖ üyeleri halkımızın üzerine ateş açarak vatandaşlarımızı şehit ettiler.

Hain FETÖ terör örgütü,  Marmaris’te bir otelde olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve ailesine operasyon düzenleme teşebbüsünde bulundu. Fakat 15 dakika rÖtar yapınca bu operasyon başarısız oldu ancak oteli basan hainler Cumhurbaşkanımızın korumaları ile çatıştılar.

Yine saat 00: 13 de TRT’yi basan vatan haini  askerler korsan Darbe bildirisini sivil bir spikere okuttu. Aradan kısa bir süre sonra TRT’yi kurtarmaya gelen vatansever  polislerimiz ve halkımızın  girişimi TRT’yi kurtardılar. Ardından Cumhurbaşkanlığı  kaynakları  bu’’ Darbe Bildirisi’nin korsan bildiri olduğunu, bildirinin  TSK tarafından yapılmadığını  halkımızla paylaştı.

Saat 01:01 Ankara Emniyet Müdürlüğü darbeci teröristler tarafından hunharca havadan ve karadan bombalandı. Darbe girişiminde bulunan FETÖ mensubu askerler gözaltına alınmaya başlandı.

02:20 Darbeciler Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını ve TÜRKSAT’ı havadan hedef alarak bombaladı.

Yine sat 02:30’da Külliye’ye girmeye çalışan FETÖ terör örgütü 3 rütbeli 13 asker gözaltına alındı. Aynı anda Külliye’nin önüne havadan ateş sonucu birçok vatandaşımız yaralandı.

02:42’de Darbeciler TBMM’ni bombaladı. Çok sayıda polis memurları ile Meclis görevlileri yaralandı. Meclis Kulis camları kırıldı ve Meclis büyük hasar aldı. Buna rağmen Meclis çalışmalarına devam etti.

03:00’da TRT yeniden normal yayınına döndü. TRT Genel Müdürlüğü binasını ele geçirmeye çalışan FETÖ mensubu askerler halkımızın ve polisimizin desteği ile gözaltına alındılar.

03:20 de Cumhurbaşkanımız İstanbul’a geldi. Havaalanında basın toplantısı gerçekleştirdi ve halkımıza meydanlarda kalıp demokrasimize sahip çıkmalarını söyledi.

04:00 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Darbe girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ/PDY irtibatlı yargı görevlileri ve sözde ‘’Yurtta Sulh Komitesi ‘’ mensubu askerler hakkında gözaltı kararı verdi.

06:30 darbe girişiminde bulunan FETÖ mensuplarınca kullanılan ve TÜRKSAT’ı bombalayan askeri helikopter Gölbaşı’nda düşürüldü.

08:32’de darbeciler tarafından rehin alınan Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar’ı asker Ankara Akıncı 4.cü Anajet Üst Komutanlığına  operasyon düzenleyerek  kurtardı ve kendisini  güvenli bölgeye götürdü.

08:36’da Jandarma Genel Komutanlığı Emniyet Özel Harekat Polislerince ele geçirildi.

09:40’da Genelkurmay Başkanlığından çıkan 200’e yakın silahsız er ve erbaş polislerimize teslim oldular.

10:07’de Genelkurmay Başkanlığı’ndan çıkan 700’e yakın silahsız er ve erbaş polislerimize teslim oldular.

12:04  Özel Harekat Polislerinin operasyon düzenlediği Jandarma Genel Komutanlığı binasında 200 kadar asker gözaltına alındı.

20:02’de Akıncı 4.Anajet üstündeki FETÖ darbesine yönelik operasyon sona erdi.

FETÖ/PDY mensuplarınca kalkışılan Darbe ve Terör eylemi sonucunda 62‘si Polis,5’i asker, 173 Sivil olmak üzere toplam 240 vatandaşımız şehit oldu, 1.535 kişi yaralandı.

FETÖ’nün darbe girişimi sonrası 210 Emniyet Mensubu, 6.319 asker,1.481 hakim-savcı ve 650 sivil gözaltına alındı.

Bu hain Darbe girişiminin başarısız olmasındaki  ( milletimizden sonra )  diğer etkenler ise Muhalefet parti liderleri Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, STK temsilcilerinin ve Ulusal TV ve basın yayın organlarının seçilmiş hükümete destek ve darbeye karşı olan açıklamalarıdır.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimini önlemek için cesaretini imanından ve inancından alan Aziz Milletimiz demokrasiye, milli iradeye, vatana millete ve bayrağımıza sahip çıkama adına ölürsem şehit kalırsam gazi olma ruhu ile tankların önüne yatarak darbeyi önledi. Akabinde 81 ilde ve tüm ilçelerimizde darbe karşıtı milletimiz 27 gün ‘’Demokrasi ve Milli İrade ‘’ Nöbeti tuttu. Nöbet 15 Temmuz 2016 tarihinde başladı, 10 Ağustos 2016 tarihinde bitti. Demokrasiye sahip çıkan aziz milletimiz şimdi Devletimizden, tüm kurum ve kuruluşlardan FETÖ mensuplarının temizlenmesini haklı olarak istiyor. Milletimiz adına temennimiz bir daha böyle kalkışmaların olmaması…

Allaha emanet olunuz…

Share
953 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?