logo

reklam

14 Şubat Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Sevgililer günü yaklaştıkça Artvin’de de birçok iş yerinde bu gün öncesinde hareketlilik yaşanıyor. Sevgililer günü dolayısıyla en fazla hareketliliğin yaşandığı iş kolu hiç kuşku yok ki çiçekçiler.

Sevgililer gününe günler öncesinde hazırlık yaparak o yoğun günde talepleri karşılamaya çalışan çiçekçileri şimdiden Sevgililer Günü yoğunluğunun heyecanı sarmış durumda. Şehrimizin önemli çiçekçi esnaflarından Arif Mercan, Sevgililer Günü’ne şimdiden hazır olduklarını belirterek bu önemli gün öncesinde önemli bir slogana da imza attı. Sevgiliniz özel ise gülünüz de özel olmalı sloganı ile dikkat çekmeye çalışan Arif Mercan, Sevgililer Günü öncesinde müşterilerine bu şekilde seslendi. Arif Mercan, “Artvin’de 25 yıllı aşkın bir süre zarfında faaliyet gösteriyorum. Bu süre zarfında gerek Artvin halkı gerekse tüm ülkeye hizmet vermekten gurur duyuyorum. Özel anlara ortak olmak bizleri de mutlu ediyor. İnsanların sevinçlerine özel anlarına ortak olmak duygularını paylaşmak bizi gerçek anlamda sevindiriyor. Çiçek apayrı bir şey ev ve iş yerlerine çiçek götürdüğümüzde insanların o anki tepkileri görülmeye değer. Bil hassa bayanların bu konudaki hassasiyeti daha farklı onların tepkileri çok farklıdır. Öyle zamanlar oluyor ki müşterilerimiz evlenme teklifi dahi yapıyor. 14 şubat ta çok organizasyon işini yaptık. Bu anlamlı günlerde sevgiler daha çok tazeleniyor. Daha anlamlı hale geliyor. Kaliteli çiçek ucuza satılmıyor. Büyük marketler saksı çiçekleri satıyorlar evet fiyatları çok uygun bizim fiyatların çok altında fakat yaprakları yıpranmış oluyor. Ve anında dağılma söz konusudur. Değerli müşterilerimize şunu diye bilirim sevgimiz özel ise gülümüzde özel olmalı. Sevgililer günü için tüm organizasyona tüm sürprizleri beraber yapmaktan her zaman için mutluluklarına heyecanlarına ortak olmaya hazırım.” ifadelerine yer verdi.

Şehrimizin bir diğer çiçekçi esnaflarından Alparslan Karacan ise şimdiden Sevgililer Günü çiçeklerinin vitrinleri süslediğini belirterek bu önemli güne hazır olduklarını belirtti. Alpaslan Karacan yaptıkları hazırlıkları; “ Uzun yıllardır bu mesleği yapıyorum. Eşimin desteği ile her zaman bu sektörde kalmayı başardık. 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Artvin’de çiçekçilerde hazırlıklar başladı. Çiçekçiler Sevgililer Günü için siparişlerini verirken, 14 Şubat’ın favori çiçeği yine gül olacak. Bu yıl gül fiyatlarında fazla artış olmadı. Sevgililer Günü’nün simgesi haline gelen kırmızı gülün 14 Şubat’ın yaklaşmasıyla gülün tezgâhlarda yerini aldı. Bu yıl da aşağı, yukarı fiyatlar aynı şekilde devam eder. Lale, karanfil, orkide gibi birçok çeşit var ama 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gülün her zaman ayrı bir yeri var. Satışlarda fazla bir artış beklemiyorum ama ben o güne özel hazırlığımı yaparım onun dışında beklentim yok. Artık çiçek sevgiliye verilen hediyeler arasında olmazsa olmazlar arasında değil farklı şeylere farklı hediyelere yönelme var” ifadeleri ile anlattı.

Pastanelerde De Yoğunluk Yaşanacak

Hiç kuşku yok ki sadece çiçekçilerde değil ilimizdeki pastanelerde de 14 Şubat Sevgililer Günü haraketliliği yaşanıyor. Pastanelerde 14 Şubat yoğunluğunu atlatabilmek için hazırlıklarını tamamlarken, vitrinlerine şimdiden 14 Şubat ürünlerini yerleştirmiş durumdalar. Şehrimizin pastaneci esnaflarından Akın Kırmızıoğlu; “Tuğba Pastanesi Ve Simit Sarayı olarak, romantik çiftlere unutamayacakları bir Sevgililer Günü yaşatmak için birbirinden nefis lezzetler hazırladık. Farklı damak tatlarına yönelik pastalar ve içi fındık dolgulu beyaz çikolatadan kırmızı kalpli çikolatalar aşıkların gönüllerini çelecek. Şeker kaplamalı butik pastaların pastalara kattığı çok önemli bir özellik yok ancak özel tasarımlar yapıldığı için verilmesi gereken şekli bu şekilde elde ediyoruz. Şeker kaplama pastalar daha çok doğum günleri nişan gibi kutlamalar ve özel günlere sipariş geliyor. Birçok evliliğin başlangıç noktası olan ve “Aşk-ı Şehir” olarak adlandırılan saklı cennet 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıkları başladı. Her yıl şubat ayının 14’ünde kutlanan Sevgililer Günü için bu yıl da hazırlıklar devam ediyor. Herkesi bu anlamlı günde Tuğba pastanesi ve simit sarayına davet ediyorum.” ifade etti.

İlimizde gerek esnaflarımız gerekse de vatandaşlarımızın 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıkları devam ederken, bu anlamlı günü kutlamaya hazırlananlar milletçe güzel ve sevgi dolu bir gün diliyorlar.

Etiketler: » » »
Share
676 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?