logo

1. Ulusal Çoruh Öğrenci Kongresi Yapıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi Aktif Öğrenciler Topluluğunun düzenlemiş olduğu 1. Ulusal Çoruh Öğrenci Kongresi Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve 25 farklı üniversiteden gelen katılımcılar ile Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salonunda başladı.

Açılış konuşması Aktif Öğrenciler Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Hatice İskender tarafından yapıldı. Daha sonra Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü ve Belediye Başkanının konuşmaları ile devam eden kongrede açılışın ardından Sağlık Yüksekokulu Müdür Prof. Dr. Ali Üren’in ilk sunumuyla oturumlar başlamış olup, birçok farklı bölümden gelen katılımcıların sunumları ile devam etti.

Bilimsel sunumların ardından poster sunumlarına geçilerek Kongrenin bilimsel kısmının ardından Kongre katılımcılarına sosyal aktivite olarak Marinada tekne turu yapıldı. Ardından ise Kafkasör’de akşam yemeği verildi..

Kongrenin 3. günü ise Borçka Karagöl’de piknik ile devam etti. Katılımcılar, 3 gün boyunca hem bilimsel hem sosyal yönden kendilerine çok şey kattıklarını ve memnun olduklarını ifade ettiler.

Share
938 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?