logo

Vali Doruk, Gürcistan’ın Çocuklarını Unutmadı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılmak üzere şehre gelen Gürcistanlı öğrencileri kabul etti.

Valilik Çoruh Toplantı Salonunda çocuklarla bir araya gelen Vali Doruk, çocukların bayramını kutlayarak bir süre sohbet etti.

Çocuklara Artvin’in tanıtımın yapıldığı belgeselin izletilmesinin ardından konuşan Vali Doruk, Artvin’in doğasıyla, kültürüyle eşsiz güzelliklere sahip bir yer olduğunu söyledi.

Vali Doruk, Artvin’le Gürcistan’ın doğal ve kültürel özelliklerinin benzerlik gösterdiğini belirterek, “ Bu güzel coğrafyada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutladığımız bugünde sizleri Artvin’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin bizimle olması bayramımıza renk katkı, coşku kattı. Gösterilerinizi beğeniyle izledik.” diye konuştu.

Gürcü öğrencilerde Artvin’in doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ve çok iyi misafir edildiklerini dile getirmesinin ardından Vali Doruk, misafirler öğrencilere içerisinde değişik hediyelerin bulunduğu çanta hediye etti.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ile bazı Artvinli öğrencilerde hazır bulundu.

AVBM

Share
192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?