logo

CHP ve ADD’den Atatürk Anıtı’na 23 Nisan Çelengi

CHP İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın 99. Yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Programa Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, ADD Artvin Şubesi Başkan yardımcısı Saniye Meriç, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk, partililer  ve vatandaşlar katıldı.

ADD Artvin Şubesi ve ardından CHP çelenk sunumu yaptıktan sonra saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. CHP İl Başkanı Ahmet Biber burada yaptığı konuşmasında,”Atatürk’ün TBMM’ni kurma sürecini anlattı. Başkan Biber, “Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni kurabilmek için silah arkadaşlarıyla birlikte çok büyük mücadeleler vermiştir. Dünyada çocuklara armağan etmiş tek liderin adıdır Mustafa Kemal Atatürk. Bu nedenle bütün dünya çocuklarının gülen yüzündedir Atatürk. Atatürk’ü gerçekten büyük yapan değerlerden birisi de bu özelliğidir. Günümüzde Atatürk’ü unutturma çalışmaları yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, Atatürk, aydınlığı ile ilkeleriyle, muasır medeniyetlere giden yolun aydınlatıcısı olarak yüreğimizde yaşamaya devam edecektir.”dedi.

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?