logo

Bakan Turhan Artvin’de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Bütün musibetlerin önüne geçmenin en iyi yolu kitaptır, eğitimdir, bilimdir, sanat ve kültürdür.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, çeşitli ziyaretler için geldiği Artvin’de ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Bir süre Artvin Valisi Yılmaz Doruk görüşen Turhan, ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

Toplantını bir bölümü basına kapalı olurken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Valilik makamında uzun süre kaldı. Ziyaretin sonunda ise Artvin Valisi Yılmaz Doruk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Artvin hatırası hediyeler takdim etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan valilik çıkışı İnönü caddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Daha sonra bakan Turhan, merkez cami önünde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.

Valilik ziyaretine Bakan Turhan, beraberinde Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Artvin Belediyesini ziyaret etti.

Bakan Turhan’ı, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Kocatepe, Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Birim amirleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Ziyarette Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ile beraberindekiler hazır bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 5 yıl boyunca Artvin’de belediyenin yaptığı icraatları anlatan kitapçığı Bakan Turhan’a sundu. Bakan Cahit Turhan, icraatları detaylıca inceledi.

Başkan Kocatepe, Artvin’in önemli projelerinden biri olan yeni şehir giriş köprüsü ve AVM kavşağına yapılacak olan üst geçit projesine vermiş oldukları desteklerden dolayı da teşekkürlerini iletti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamada Artvin’e belediyecilik alanında çok büyük hizmetlerin yapıldığını belirterek bu hizmetlerin yeni dönemde de devam etmesi temennisinde bulundu.

Bakan Turhan; “Yaşam kalitesinin artması belediyecilik hizmetleriyle yakından ilgilidir. Belediye insanların yaşadığı ortamların daha temiz olması için gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmaları, eğitim hizmetleri, kültür hizmetler çağdaş belediyecilik çalışmalarının önünde geliyor yaparak insanları mutlu eden bir kurumdur.

Ülkemizin çoğu yerinde alt yapı işlemleri tamamlandı diye biliriz yeni yerleşim yerlerindeki yapılaşmayla birlikte alt yapı sorunları da çözülüyor.

Belediyelerimiz sorumluluk alanları içerisinde çevreye daha duyarlı temiz sıhhatli olması için yeşil alan çevre projelerine önem veriyorlar.  Artvin’imizin her tarafı yeşil ama şehirde insanların oturabileceği parklar yapmak, daha güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak belediyecik hizmetlerimizin önünde geliyor. Sağlıklı ve sosyal hizmetler bakımında da yapılacak olan hizmetler çağımızın gerektirdiğini önemli hizmetlerden birini oluşturuyor. Bugün Artvin Belediye Başkanlığı olarak sayın başkanımız Mehmet Kocatepe’nin gayretleriyle Artvin’de bir kitap fuarı açtık. Artvin’de böyle bir fuar ilk defa düzenleniyor. Bundan sonrada her yıl programlı bir şekilde düzenlenecek. İnsanların okuma alışkanlığının artırılması gençlerimizin kitapla daha fazla meşgul olması onların geleceğe hazırlanması açısından kendilerini geliştirmesi yetiştirmesi açısından çok önemlidir. Bilgi güçtür, kuvvettir bilgi sahibi toplumlar bugün dünyaya hükmediyor. İlim teknik sahibi milletler bugün dünyaya hükmediyor. Bizde toplumumuzu bilgi toplumu olarak yetiştirmemiz gerekiyor.  Bunun için her alanda ilim, teknik, sosyal maddi manevi gibi her alanda önemli politikalar uygulamaya çalışıyoruz.

Artvin’de 5 yıl içerisinde özellikle yeni yolların açılmasında çevre temizliğinde ve genel hizmetlerin yapılmasında aldığım bilgiler beni memnun etmiştir. Bundan sonrada Başkan Kocatepe’nin hizmetlerinin daim ve devam etmesini diliyorum. Kendisini tebrik ediyorum çalışmalarının gayretli azimli olmasını diliyoruz.

Önümüzde ki yerel seçimde halkımız belediye başkanlarını encümen azalarını, muhtarlarını seçecek ve onlara sorumlu oldukları görevleri yapması için yetki verecek. Bizde yerel iktidarımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyecilikten gelen iktidara yürüyen bir parti olmamız nedeniyle en güçlü yönümüz yerel yönetimler oldu. İktidara geldikten sonra millete hizmet alanında yaptığı hizmetlerle halkın gönlünde edindiği teveccühle takdirle 15 yıldır yetki alıyoruz. Bu yetkiyi sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde belirlediği politikalar doğrultusunda ülkemize, milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz.”dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Kocatepe, Bakan Turhan’a taş üstüne baskılı Artvin fotoğrafı hediye etti. Ziyaret hediye takdiminin ardından son buldu.

Bakan Turhan AK Parti İl Binasında Partililerle buluştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, çeşitli ziyaretler için geldiği Artvin’deAK Parti İl binasında partililerle bir araya geldi. Burada kısa ülke gündemi ve yerel seçimlerle ilgili açıklamalarla bulundu.

Bakan Turhan il binasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete genç yaşta başladı. İlk defa kamu görevine yerel yönetici olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak başladı. Erdoğan’ın, su, temizlik, ulaşım gibi çeşitli sorun ve sıkıntıların olduğu İstanbul’da, merkezi yönetimin engellemelerine rağmen mucize gerçekleştirdi. Rabbim insanların duasıyla ona bu memleketin başına gelmeyi nasip etti.Son 16 yıldır da ülkemize, milletimize hizmet ediyor. Sadece bizim milletimize değil, dünyanın mazlumlarına da büyüklük yapıyor, kimsesizlerine kimse oluyor, veli oluyor, hane oluyor. İnanın yurt dışına gittiğimizde, kusura bakmayın, Türk insanından daha çok seviliyor. Bizim insanımızdan daha çok seviliyor. Böyle bir şey var. Teşbihte hata olmasın, tabii bizim de gönlümüzde onun ayrı bir yeri var. Biz Sayın Genel Başkanımızın yol arkadaşlarıyız, dava arkadaşlarıyız. Onun bu millete, bu ülkeye yapmak istediği hizmetlere biz de omuz vermek için onun yanında bulunuyoruz, onun davasına hizmet ediyoruz. Bu dava hak davasıdır, bu dava hizmet davasıdır. Yerel seçimlerde sandıktan çıkan kişiler ve ekibin, bu ülkede yerel yönetimlerin başına geleceğini, görev üstleneceğini ve bu hizmetleri yapacak. Ben tüm ülkede olduğu gibi Artvin’de de bizim arkadaşlarımızın bu görevi üstlenmesi durumunda, bu görevi hakkıyla yerine getireceğimizden şüphemiz yok. AK Parti belediyeciliğinin, hizmetlerini Artvin’de hissettirdiğini, halkın bunu bildiğini belirterek, manipülasyonlar, yönlendirmeler, aldatmalar, kışkırtmalar, bazı spekülatif haberler, hadiseler, yalanlara rağmen halkın, özellikle güvendiği, inandığı Erdoğan’a karşı sevgisini, son 16 yıldaki seçimlerde gösterdi.  Bazı bölgelerimizde, özellikle hassas diyebileceğimiz bölgelerde, maalesef seçimler, halkın teveccühünün, gerçek niyetinin sandığa yansıtılmasında sıkıntılar yaşandığı da malum.Bunları biliyoruz ama çok şükür özellikle son birkaç yıldır bu kendi ürettiğimiz yöntemlerle araçlarla yaptığımız mücadelede bunların sahada kolu kanadı kırıldı. Sokağa çıkamıyorlar. Dağda bile, mağarada bile artık rahat duramıyorlar. Bunlarla ilgili, devletimiz gerekli önlemleri eskisine nazaran daha iyi alıyor. Bu konuda kendi ürettiğimiz ekipmanların, araçların, silahların çok büyük önemi var. Çünkü bu havadan sahayı gözetleyen İHA’lar, SİHA’lar olsun, bunlar arazide ne varsa tespit ediyor ve anında müdahale ediyor.

Bu işin öteden beri gelen boyutu tabii bunları üzerimize salanlar, bunları bu memleketin başına bela etmeye çalışanlar sadece terör yöntemini kullanmıyor. Ekonomik yöntemleri kullanıyorlar, siyasi yöntemleri kullanıyorlar, sosyal medya yöntemini kullanıyorlar, algı operasyonları yapıyorlar, yapıyorlar da yapıyorlar. Tekniği, teknolojiyi de çok iyi kullanıyorlar ama hamdolsun bizim insanımızın basireti, feraseti ve hatta cesareti, bu konuda son 16 yıldır onlara gereken dersi verdi ve inşallah yine verecek. Yalnız tabi yenildikçe bunlar yılmıyor, bunların arkasındaki güçler bir şekilde bunları cesaretlendirip yine sahaya sürüyorlar. Aslında bu seçim, sadece yerel yönetim seçimi de değil, bu seçim, bu ülkede milli birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi manasında sonuçları çok değişik odaklarca yorumlanacak olan bir seçimdir. Bunu unutmamamız lazım, bunu halkımıza anlatmamız lazım. Bu bizim için, ülkemizin bekası için, hatta dünya mazlumları için çok önemli bir seçimdir. Bu seçim, birileri için Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan bir seçimdir. Bu seçim dünyada son 2 asırdır emperyalist güçlerin dünyayı sömürme planlarının yeniden değerlendirileceği bir seçimdir. Son yüzyıl, 21. yüzyılın başındaki dikkat edin dünyadaki sosyal olaylara, çatışmalara bakın, artık eskisi gibi devletlerin orduları en son kendi gücü ile Irak’a girdi, Amerika, İngiltere, Kanada ve müttefikleri diyelim. Şimdi artık çok fazla görünmüyorlar. Taşeron kullanıyorlar. Sadece terör taşeronları kullanmıyorlar, ekonomist terör taşeronları da kullanıyorlar. Sosyal medya terör taşeronları kullanıyorlar, siyasi terör taşeronları kullanıyorlar. Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Bu illet, zillet ittifakını çok iyi analiz etmemiz lazım. Bundan akıl sahiplerinin alacağı dersler vardır. Sizler bunun inanıyorum ki hepiniz idrakı içindesiniz. Bunu millete anlatacaksınız kapı kapı.” Dedi.

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?